На екскурсію до Національного музею історії України у Другій світовій війні

2018-10-24

/Files/images/IMG-2a3560fe62c9dd5e5d3087b663acef37-V.jpg

Екскурсія до Національного музею історії України у Другій світовій війні

Мало знати історію – треба її побачити, треба до неї доторкнутися, щоб зрозуміти – історія – це не колись і де, а ось тут, перед тобою. (Бо вчора, погодьтеся, це вже історія).

Тому учні початкової школи вирушили на екскурсію до Національного музею історії України у Другій світовій війні, щоб знати минуле свого народу не просто з книг чи рукописних пам’яток, а побачити і доторкнутись до часів минувшини й сьогодення. І почали роїтися думки маленькими джмеликами-гадками…

На екскурсантів чекала захоплива подорож у часі: дізнались вони і про концтабори, і побували біля великих, громіздких човнів, якими переправлялись бійці через Дніпро у роки війни. А шинелі солдатські перетворились на птахів, і світлини дивляться на тебе стривоженими очима, промовляючи: «Пам’ятайте! Не забувайте! Бережіть!».

Схвилювали думки експонати, присвячені подіям буремного сьогодення – «неоголошеній війні», АТО, ООС. І всі ці події у світлинах, фактах, відео презентаціях. Проникають у душу, зворушують пам'ять, дають усвідомити, щоб знати й розуміти відповідь на такі прості запитання: «Для чого?», «Чому?». І зустрічає усіх відвідувачів продірявлений позашляховик, як нагадування: ось, подивіться, справжня історія, жива… Тільки пасажири мої …померли. Ось таблички з назвами міст Донецької та Луганської областей, з яких знято агресорський спротив…

І Мати-Батьківщина височіє, підносячи в руках щит і меч, як символ оборони і звитяги мужніх захисників, які не продають її, які тримають в руках автомат (історія не має минулого часу – кожен захисник залишиться в пам’яті людській), бо знають, що «врага не буде, супостата, а буде син і буде мати…»./Files/images/IMG-cd23e74bb578f3833b1abe5745523150-V.jpg

А думки рояться в голові маленькими джмеликами – не дають права забути…
Кiлькiсть переглядiв: 295

Коментарi